PROGRAM PO PODRUČJIMA

Cjelokupni program po danima možete vidjeti ovdje
Sva će se predavanja održavati u Svečanoj dvorani Filozofskog fakulteta u Osijeku (prostorija 60, 2. kat). 

GOSTUJUĆA PREDAVANJA

5.3.2019., UTORAK


11:30                   Oleg Mandić

Posljedni dječak koji je napustio Auschwitz


               7.3.2019., ČETVRTAK


12:15-12:45     Darko Fischer

Putevi stradanja i putovi spasa



POVIJEST

5.3.2019., UTORAK 

9:30-10:00          Luka Vrbanić

Što je dovelo do napada Njemačke na Poljsku 1939. godine

10:05-10:35        Ivan Katalinić 

Zimski rat

10:40-11:10        Filip Debić 

Druga strana medalje - američki koncentracijski logori

15:30-15:50        Miroslav Kujundžić

Holokaust tijekom režima Milana Nedića

15:55-16:20        Martina Šamal 

Ustroj NDH - ima li smisla?

16:25-16:55       Dominik Turković 

Drugi svjetski rat u Slavoniji

17:05-17:30        Valentina Kezić 

Sudbina osječkih židova 1941. godine

        6.3.2019., SRIJEDA

13:05-13:35         Stipo Pilić

Vlado Singer: Židov, ustaša, prvi šef Ustaške obavještajne službe i žrtva?


         8.3.2019., PETAK

10:25-10:55      Sonja Erceg

Sudbina djece u koncentracijskim logorima

11:40-12:05         Tena Vinković

Uloga Njemica u holokaustu


15:00- 15:30        Petar Rudić 

Oslobađanja Crvene armije u Europi

15:35- 16:05        Marko Vujeva 

Adolf Eichmann i Operacija "Finale"

17:05-17:25         Mato Kapular 

Pristup podučavanju o holokaustu i Drugom svjetskom ratu iz perspektive današnjeg obrazovanja






MEDICINA

6.3.2019., SRIJEDA


9:30-10:00       Julijana Kizivat 

Medicinski eksperimenti u Drugom svjetskom ratu


10:05-10:35      
Petra Raguž i Dea Sabo 

Nacistička medicina

11:05-11:25        Ena Mijolović 

Utjecaj nacističke medicine na razvoj bioetike

11:30-12:00       Matko Marković 

Azijski holokaust


FILOZOFIJA

6.3.2019., SRIJEDA

11:05-11:25      Ena Mijolović

Utjecaj nacističke medicine na razvoj bioetike

15:30-15:50     Juraj Gerovac

Auschwitz - razum i ludost


            7.3.2019., ČETVRTAK

11:00-11:30       Domagoj Šimić 

Nacistička zlouporaba jezika

16:10-16:30     Vanessa Kupina

Odgovornost za zločine protiv čovječanstva

PSIHOLOGIJA

               6.3.2019., SRIJEDA


15:55-16:10      Helena Tomšek i Sanda Vinaj


Vojna psihologija - nekad i danas



16:15-16:45        
Adrian Soltoković


"Mein Kampf" kroz psihiološku perspektivu


16:55-17:20       
Diana Viduka


Što ako se zlo već ponovilo?


17:25-17:55     
Katarina Jakubec i Ivana Miličević


Liječenje smislom



UMJETNOST

7.3.2019., ČETVRTAK

10:00-10:30       Luka Javorović

Das Reich: Propaganda, dezinformacija i cenzura

11:40-12:00       Elena Miličević 

Sinkopa čovječanstva - glazba u vrijeme Drugog svjetskog rata

16:35-16:55        Gloria Ereš i Ana Majić-Mazul

Imre Kertesz - "Čovjek bez sudbine"

17:05-17:25        Amra Hodžić 

Der überaus starke Willibald - dječja priča ili pregled nacionalsocijalističkoga režima?!

17:35-17:45        Komorni zbor mladih 

Mordechaju Gebirtigu u čast
(glazbeni program)




              8.3.2019., PETAK

20:00    studenti Akademije za umjetnost i kulturu

Naš razred 
(Dječje kazalište Branka Mihaljevića)


JUNACI HOLOKAUSTA 

  8.3.2019., PETAK


9:30-10:00            Dominik Škarica

Katolička crkva i holokaust

12:10-12:35         Domagoj Kaučić 

Irena Sendler - junakinja varšavskog geta